• Kategorie
  • Parametry
  • Gumy i taśmy treningowe

Gumy i taśmy treningowe

Chcesz zażyć wyjątkowy domowy trening i nie chcesz wydać dużo kasy? Spróbuj gumę i taśmę treningową przeznaczoną nie tylko do fitness ćwiczeń. Taśma treningowa jest gabarytowo małym ale uniwersalnym sprzętem przeznaczonym również do rehabilitacji. Trenowanie z taśmą potrafi zaangażować mięśnie brzucha, ramion nóg i plecy. Gumę i taśmę można dzięki swoim rozmiarom używać wszędzie, na siłowni, w parku lub domu.   

Zalety taśmy do ćwiczeń?

Ćwiczenia z taśmą mogą być wykonywane prawie wszędzie. Dzięki oporze mięśnie są napięte cały czas, co sprawia że trening jest efektywniejszy. Używanie taśmy jest bardzo bezpieczne i nie grozi jakąś poważną kontuzją, to za sprawą ćwiczeń, które nie muszą być tak intensywne. Taśma do ćwiczeń pomaga w pozbyciu się niepotrzebnego cellulitu i ulepsza różne zestawy treningowe. Umożliwia wytrenować konkretny mięsień bez użycia siły całego ciała. Dużą zaletą są już powyżej wspomniane rozmiary. Guma albo taśma treningowa zmieści się bez problemów do torby, więc można ją zabrać na urlop, wycieczkę czy podróż. 

Jaką wybrać?

Taśmy fitness są pierwszą wielką grupą. Jest to wielofunkcyjny przyrząd, który może zastąpić inne droższe przybory treningowe. Sprawdzi się idealne podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych, w treningu metodąPilates, czy przy codziennej gimnastyce. Przy pomocy taśmy można wzmocnić mięśnie i stawy niemal każdej partii ciała, można poprawić wytrzymałość, wyrzeźbić sylwetkę czy zwiększyć siłę. Kolejną grupą są gumy oporowe. Ich zamykający się w okrąg kształt pozwoli zaangażować do wysiłku  jeszcze więcej mięśni,  co gwarantuje mocny i efektywny trening. Gumy zrobione są z mocnego, elastycznego lateksu, który zapewni im długą żywotność i sprawi, że wygenerują równomierny opór podczas każdego treningu.