• Kategorie
  • Parametry
  • Maty do crossfitu

Maty do Crossfit.

Maty to podstawowy sprzęt w który musimy wyposażyć nasz box crossfitowy, siłownie czy klub fitness. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów mat. Najpopularniejsze maty do crossfitu to tzw: puzzle, dostępne w różnych kolorach i o różnej grubości. Dzięki budowie modułowej tzw.puzzle matę można ułożyć i dopasować do każdego pomieszczenia. Maty można w łatwy i szybki sposób rozłożyć jak i złożyć. Wielu producentów proponuje w sprzedaży pokrowce do łatwiejszego transportu. Maty można rozkładać na lekko nierównych powierzchniach niwelując nierówności podłoża.

Ochrona!

Głównym zadaniem maty jest ochrona podłogi przed uszkodzeniami podczas treningu ze sztangą, kettlem lub urządzeniami np: rowerków stacjonarnych czy wioślarzy.Mata zdecydowanie poprawia komfort ćwiczenia a przede wszystkim poprawia przyczepność podczas ćwiczeń działając antypoślizgowo. Odpowiednia mata zmniejsza również drgania wywołane rzucaniem sztangą czykeetlami.

Stabilizacja podczas ćwiczeń.

Trudno sobie wyobrazić box bez odpowiednio przygotowanej podłogi. Mata jest niezbędna w  treningach crossfit szczególnie podczas podnoszenia ciężarów. Nie tylko zabezpiecza podłogę oraz sprzęt ale też działa wygłuszająco, tłumi dźwięk upuszczanych ciężarów  i sprawia ze podczas ćwiczeń pełni role stabilizacyjną. Maty do crossfitu idealnie izolują ciało osoby ćwiczącej od gruntu, poprawiając nasz komfort podczas wykonywania ćwiczeń na ziemi np: brzuszków czy burpeesów.