• Kategorie
  • Parametry
  • Sprzęt do Crossfit

image

Sprzęt do Crossfit

Crossfit jest to specjalny plan treningowy, który został stworzony jako alternatywa dla monotonnych ćwiczeń na siłowni. Podczas treningu crossfit zaangażowane jest całe ciało. Efekty widać bardzo szybko ale bardzo ważną rzeczą jest determinacja i zaangażowanie ćwiczącego.

Trening jest przeznaczony dla wszystkich bez względu na wiek czy sprawność fizyczną. Plan treningowy jest specjalnie dopasowany do ćwiczącego użytkownika biorąc pod uwagę umiejętności oraz kondycję fizyczną.

Zasady treningu crossfit?

Przed rozpoczęciem treningu najważniejszą rzeczą jest konsultacja z trenerem, który pomoże ustalić indywidualny plan treningowy odpowiedni do możliwości ćwiczącego. Zawsze przed rozpoczęciem treningu crossfit musimy zadbać o wystarczająco długą i solidną rozgrzewkę.

Nasz program treningowy powinien zawierać ćwiczenia zarówno statyczne jak i dynamiczne. Trening powinien odbywać się mniej więcej 2-3 razy w tygodniu. Najlepszym wyjściem jest trening co 2 dni, wtedy w czasie każdego dnia wolnego nasz organizm ma czas na odpoczynek i regenerację.

Korzyści treningu crossfit?

Trening crossfit na pewno poprawia wydolność krążeniowo-oddechową, pozytywnie wpływa na koordynację ruchową oraz siłę, wytrzymałość i kondycję. Crossfit ćwiczy się w grupach, dzięki czemu ćwicząca osoba ma dużo większą motywację do ćwiczeń a trening staje się przyjemnym sposobem na spędzanie wolnego czasu.