Dzisiejszy artykuł poświęcimy treningowi z hantlami do ćwiczeń, które posiadamy w ofercie naszego sklepu internetowego. 

Jesteście gotowi? ... To zaczynamy ;)

Standardowe hantle Kettlebell, od wielu lat mają długą tradycję w dziedzinie CrossFit i z powodzeniem zapisały się tam na stałe. Jednak, w przeciwieństwie do nich istnieją również standardowe żeliwne, gumowane bądź chromowane hantle treningowe.


Korzyści z trenowania hantelkami

Trening hantelkami pobudza krążenie, a co za tym idzie, stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej. Jednak trening z wolnymi ciężarami to nie tylko biceps i triceps. Po odpowiednim ułożeniu planu oraz doborze odpowiednich ćwiczeń, hantelki te rzucają wyzwanie wszystkim istotnym grupom mięśni, takim jak ramiona czy plecy i nogi. Także pośladki są częściowo wykorzystywane podczas niektórych ćwiczeń z hantelkami.

Zachęcamy zatem do treningów funkcjonalnych, dzięki którym możemy wspomóc budowę mięśni. Dobrze wykonane ćwiczenia są tak samo efektywne jak pompki, podciąganie czy przysiady.

Trening przyczyni się w znacznym stopniu do zwiększenia siły oraz budowie masy mięśniowej. Nie zapominajmy także, że hantelki poprzez swoją konstrukcję świetnie wyćwiczą wytrzymałość oraz koordynację ruchową, przy czym nawet krótkie ćwiczenia, niezwykle intensywnie wytrenują wymienione grupy mięśniowe a osoba ćwicząca nie potrzebuje wcale tak dużo miejsca miejsca na wykonanie treningu.


Trenuj energicznie z hantlami!

Z hantlami możesz wykonywać nie tylko dalekosiężne ruchy, hantle są idelane również do łączenia z innymi ćwiczeniami i sprzętem fitness.

Przykładowo przysiady, stają się o wiele trudniejsze z dodatkowym ciężarem w dłoni.

Na dziś kończymy z teorią i zapraszamy do zapoznania się z ofertą hantli do ćwiczeń.
Życzymy udanych treningów!


#HantleDoĆwiczeń #HantleTreningowe #HantleHexagonalne #HantleRegulowane #HantleDoSiłowni #HantelkiDoDomu #SklepSportowy24 #SklepSportowy