• Kategorie
  • Szukaj
  • Piłki lekarskie i rehabilitacyjne

Piłki lekarskie i rehabilitacyjne

Rehabilitacja to proces, który polega na przywróceniu sprawności fizycznej oraz psychicznej. Do sprzętu rehabilitacyjnego zaliczamy np. piłkę lekarską, rehabilitacyjną oraz maty do ćwiczeń. Istnieje mnóstwo wad postawy oraz ograniczeń związanych z chorobami bądź okresem rekonwalescencji. Dlatego może być pomocna piłka lekarska lub rehabilitacyjna. Np. piłki lekarskie można używać do korygowania pleców płaskich, pleców okrągło prostych itp. i to jak u dorosłych tak i u dzieci.

Warto ćwiczyć z piłką rehabilitacyjną?

Piłkę rehabilitacyjną można używać jako skuteczny sprzęt do ulepszenia własnej kondycji, wytrzymałości i zręczności. To dlatego piłka jest podstawowym narzędziem wszystkich sportowców piłki nożnej, ręcznej, koszykówki lub różnych sztuk walki. Ćwiczenia z piłką pomaga aktywować nawet bardzo głębokie partie mięśni i równocześnie wspomaga koordynować cześć mięśniowo-nerwową. Piłki lekarskie doskonale wzmacniają dolne partie ciała jako np. tylne mięśnie ud, pośladki oraz mięśnie brzucha. Z piłka rehabilitacyjną można wykonywać szeroką gamę ruchów i ćwiczeń, które pomogą wzmocnić mięśnie brzucha.

Rodzaje piłek lekarskich?

Z piłką lekarską można wykonywać wiele ćwiczeń rehabilitacyjnych jak również wzmacniających, korekcyjnych, koordynacyjnych czy takich, które przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Taki trening jest dobry dla każdego - bez ograniczonego przedziału wiekowego czy określonej kondycji. Również miejsce do ćwiczeń jest dowolne, ponieważ nie wymaga dużej przestrzeni. Skoryguj wady postawy, wyeliminuj bóle, usprawnij koordynację ruchową lub wróć do świetnej kondycji po urazach i kontuzjach w krótkim czasie dzięki jednemu przyrządowi! W ostatnim czasie popularną kategorią piłek są slam ball, które dają możliwość wprowadzania nowych, wymagających treningów. Rzut piłką typu slam ball znad głowy jest doskonałym ćwiczeniem dla całego ciała.  Piłki zostały skonstruowane w taki sposób, aby się nie odbijały, więc można łatwo złapać i uderzać nimi wielokrotnie o podłogę, nie tylko dlatego są idealne do ćwiczenia rehabilitacyjnego. Dużą grupą są piłki lekarskie z uchwytami.  To praktyczne narzędzie przeznaczone do treningu, służy do wzmocnienia mięśni, doskonale rozwija dynamikę, siłę i precyzyjność.