• Kategorie
  • Szukaj
  • Piłkarzyki

PIŁKARZYKI STOŁOWE 90571A /SOLEX SPORTS
PIŁKARZYKI STOŁOWE 90571A /SOLEX SPORTS
Produkt niedostępny

Piłkarzyki

Piłkarzyki czy piłka stołowa powstała  we Francji na początku dwudziestego wieku, gdzie był zbudowany pierwszy stół do piłkarzyków w Europie.  W 2002 r. powstała ITSF – Międzynarodowa Federacja Futbolu Stołowego. Organizacja ma na celu promowanie futbolu stołowego jako dyscypliny sportowej, regulowanie zasad oraz staranie o wpisaniu futbolu na listę MKOL. W 2009 r. powstał Polski związek Futbolu Stołowego, który zajmuje się rozwojem i popularyzacją piłkarzyków jako sportu w Polsce. 

Zasady gry

Stół dla piłkarzyków ma najczęściej wymiary 70 cm na 130 cm. Piłkę kontroluje się za pomocą tak zwanych grilli, do których przymocowane są figurki zawodników (najczęściej w różnych kolorach dla różnych drużyn), które można ciągnąć bądź pchać lub obracać, co powoduje odpowiednio: przyciągnięcie figurek z danego grilla do siebie (na prawą stronę pola gry), odepchnięcie figurek (na lewą stronę gry) i kopanie figurkami. Najpopularniejszy system ustawienia figurek to 1-2-5-3. Ustawienie to dzieli boisko na trzy części: strefa obrony, strefa pomocy i strefa ataku. Strefa pomocy jest bardzo ważna. To właśnie w niej jest rozpoczynana gra (wrzucana piłeczka). Jest ona najbardziej zagęszczoną strefą (każda strona ma w niej 5 piłkarzyków).

Stoły do piłkarzyków

Gra w piłkarzyki jest doskonałą alternatywą na deszczowe dni, kiedy rozgrywki na boisku nie są możliwe. Gra przeznaczona jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Większość naszych stołów została wykonana z wysokiej jakości MDF, odpornej na wszelkie uszkodzenia oraz tarcie, dlatego zapewnia trwałość na lata, nawet podczas najintensywniejszych meczowych pojedynków. Płynnie pracujące prowadnice pomagają uzyskać lepszą kontrolę nad piłką, a wyprofilowane rękojeści gwarantują wysoki komfort użytkowania. Konstrukcja stołów jest bardzo stabilna oraz odporna na wstrząsy, dlatego nic nie zakłóci piłkarskich rozgrywek. Stół można umieścić w pozycji pionowej, dzięki czemu zajmuje zdecydowanie mniej miejsca.