• Kategorie
  • Szukaj
  • Piłki i kostki do ćwiczeń

Piłki gimnastyczne

Piłka gimnastyczna to uniwersalny sprzęt treningowy, używany do ćwiczenia, które wzmacnia i rozluźnia mięśnie oraz jest idealny do różnych rodzajów ćwiczeń rehabilitacyjnych. Gimnastyczna piłka jest również polecana kobietom, które dbają o swoją sylwetkę. Piłka gimnastyczna została wymyślona ponad pół wieku temu i od tego czasu sprzęt ten stał się bardzo lubianym i potrzebnym narzędziem do ćwiczeń korekcyjnych. Jednak piłka oprócz zastosowania do treningu zdrowotnego przyda się i do bardzo znanego pilatesu czy aerobiku.   

Zalety piłek gimnastycznych?

Trenowanie z piłką gimnastyczną jest bardziej efektywniejsze niż ćwiczenia z innym sprzętem. Kształt przyrządu daje w kość pod względem utrzymania równowagi, dzięki czemu zmusza do aktywności więcej mięśni. Prawidłowy trening z użyciem piłki gimnastycznej pozwala stopniowo wzmacniać mięśnie głębokie, to zapobiega różnym rodzajom wad postawy, czy problemów z kręgosłupem. Na piłce można świetnie poprawić równowagę, siłę, ulepszyć funkcjonowanie wewnętrznych narządów. Piłka do ćwiczeń potrafi pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, zmniejszyć napięcie lub poprawić stawy i ich ruchomość. Przy użyciu piłki można doznać ulgi przy bólach kostno stawowych, bólach głowy czy pleców.

Jaką piłkę wybrać?

Piłka gimnastyczna masująca to wytrzymała piłka wykonana ze specjalnej gumy za pomocą technologi Anti-burst, dzięki której w razie pęknięcia, piłka stopniowo traci powietrze, chroniąc ćwiczącego przed nagłym upadkiem. Specjalna struktura piłki powoduje, że ciało nie ślizga się po jej powierzchni podczas ćwiczeń. Dodatkowo połowa piłki pokryta wypustkami wpływa na szybszą regenerację mięśni. W trakcie ćwiczeń wypustki naturalnie masują nasze ciało, co zmniejsza ból powodowany mikro urazami. Drugą dużą grupą jest piłka gimnastyczna fitness przeznaczona do ćwiczeń zarówno w domu jak i na siłowni, czy klubie fitness. Na tym urządzeniu można wykonywać trening niezależnie od tego czy chcesz mięśnie rozciągnąć czy je wzmocnić. Aktywowanie tych partii ciała przyczynia się do poprawy koordynacji i równowagi oraz pracy nad prawidłową postawą Twojej sylwetki.