• Kategorie
  • Parametry
  • Sprzęt do siłowni

Sprzęt do siłowni.

Siłownia we własnym domu to marzenie wielu osób które chcą rozpocząć regularne treningi lub osób którym z różnych powodów nie odpowiadają kluby fitness lub klasyczne siłownie. Planując budowę własnej siłowni na początku wybieramy miejsce w domu w którym chcemy umieścić nasz sprzęt oraz ustalamy budżet całej inwestycji.

Sprzęt.

Sprzęt na siłownie możemy podzielić na trzy główne grupy, maszyny aerobowe, przyrządy siłowe( ciężary ) i akcesoria. Jednym z podstawowych urządzeń w które powinniśmy się zaopatrzyć to urządzenie spalające kalorie, które nie tylko będzie używane podczas treningu ale również jako ćwiczenie rozgrzewkowe, a po treningu jako element rozluźniający mięśnie po ciężkim wysiłku.    Jednym wielu takich urządzeń jest bieżnia mechaniczna, rowerek stacjonarny lub AIRBIKE, stepper czy ergometr wioślarski ( wioślarz ). Świetnym rozwiązaniem dla domowej siłowni jest zwykły orbitrek. Sztanga z dodatkowym obciążeniem wraz z rozwojem Crossfitu staje się głównym narzędziem do budowania siły. Oczywiście urządzenia to nie wszystko uzupełnieniem każdej siłowni są akcesoria takie jak  kettlebele, hantle, skakanka, drążek do podciągania czy  piłka do wall ball shots.

Bezpieczeństwo.

Wybierając pomieszczenie na własną siłownie powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jego wielkość i wymiary ogólne ale również na to czy pomieszczenie jest odpowiednio wentylowane i czy pomieszczenie w którym będziemy ćwiczyć posiada dopływ świeżego powietrza. Poprawić bezpieczeństwo możemy również stosując maty modułowe na podłogę. Poprawia przyczepność naszych nóg oraz amortyzuje uderzenia sztangi lub kettlebeli.

Jakość sprzętu i urządzeń.

Pamiętajmy że najwyższa jakość maszyn i urządzeń w naszej siłowni ma duży wpływ przede wszystkim na bezpieczeństwo ale również na sam trening poprawność wykonywanych powtórzeń. Dobra jakość sprzętu razem z poprawnie wykonywaną technika ćwiczeń sprawi że efekty ćwiczeń za uwarzymy bardzo szybko.  W naszym sklepie posiadamy kilka tysięcy produktów z wielu branż. Sprzęt najlepszych producentów i wykonane starannie z najwyżej klasy materiałów.