• Kategorie
  • Szukaj
  • Badminton

Badminton

Badminton to drugi najpopularniejszy sport, który ustępuje tylko piłce nożnej i do tego pocisk uderzony przez rakietęmoże pędzić nawet 400 km na godz. Badminton nie jest tylko zabawą dla plażowiczów, ale jest to również sport pełen dynamiki i szybkich wymian. Ten kto już w badmintona grał może powiedzieć jaka to jest zabawa.  

Akcesoria do badmintona?

Do tego wyjątkowego sportu jest w pierwszym rzędzie potrzeba rakietka do badmintona, która zapewni stabilność podczas gry na hali i na świeżym powietrzu. Istnieją różne rodzaje dla mniej lub więcej zaawansowanych graczów. Następnie lotki i na koniec potrzeba siatkę przeznaczoną jak do rekreacyjnej gry tak do gry na hali. To wszystko można kupić w zestawie do badmintona, który u nas również można znaleźć.

Warto w to zagrać?

Badminton jest to sport przeznaczonydla każdego bez różnicy wieku, wagi czy wzrostu. Jedynym mniejszym minusem może być to że gracze badmintona zazwyczaj dbają o wagę, dlatego, że mniejsza waga jest ważna żeby być lepszym od przeciwnika. Niżsi zawodnicy są na tym zazwyczaj trochę gorzej niż wysocy, którzy dzięki ramionom mają większy zasięg. Badminton świetnie kształtuje wszystkie partie ciała, od łydek aż po ramiona. Szczególnie panie docenią to, że głębokie wypady przy dojściu do siatki świetnie poprawiają kształt pośladków.