• Kategorie
  • Parametry
  • Rowery treningowe i rehabilitacyjne

ROWER PROGRAMOWANY 570U /SCHWINN
ROWER PROGRAMOWANY 570U /SCHWINN
Produkt niedostępny

Rowery treningowe

Rower stacjonarny to urządzenie idealne dla każdego bez względu na wiek. Można z niego korzystać nawet przy oglądaniu ulubionego filmu. Jazda na rowerze treningowym jest taka sama jak przy jeździe na normalnym rowerze, z tą różnicą że człowiek nie musi się bać, że może dojść do jakiegoś poważnego wypadku albo kontuzji. Jest to więc bardzo bezpieczne urządzenie z którym można trenować i poprawić kondycję, wytrzymałość lub po prostu sobie pojeździć i aktywnie spędzać czas.

Dlaczego rower stacjonarny?

Ćwiczenie na rowerze treningowym może wyglądać trochę nudnie, ale taka aktywność przynosi bardzo dużo korzyści. Można ćwiczyć o każdej porze roku ale głównie w zaciszu własnego domu. W porównaniu do zwykłego roweru można na rowerze stacjonarnym utrzymywać stałe tempo i prędkość. Rower pozwala dopasować trening według swoich możliwości i kondycji. Może być używany przez ludzi starszych lub po rehabilitacji. Jest perfekcyjnym sposobem na odprężenie czy relaks po meczącym dniu w pracy. Ćwiczenia na rowerze stacjonarnym świetnie dodają sił. Warunkiem żeby osiągnąć progres jest stawianie sobie nowych celów. To samo można powiedzieć o rowerze stacjonarnym. Ważne jest np. dynamiczne przyspieszenie, albo różne interwały. 

Jaki rower wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego roweru treningowego ważne jest wiedzieć do jakiego celu nam będzie rower służył. Ważny jest wygląd, dlatego że możemy kupić sprzęt który nam nie będzie pasował do naszego pokoju. Istotne jest też, żeby sprzęt miał wygodny system obciążenia. Rowery możemy podzielić na rowery pionowe, rowery poziome i rowery spinningowe. Kolejny już podział jest na rowery mechaniczne i rowery magnetyczne. Trening na rowerze pionowym jest wszechstronny, wspiera i wzmacnia mięśnie nóg, mięśnie pośladków a przy zachowaniu odpowiedniej postawy także mięśnie brzucha. Rower poziomowy różni się od pionowego tym że ćwiczenia na nim przypominają w pewnym stopniu leżenie. W tym wypadku zostaje w większej mierze odciążony kręgosłup. Również na tym typie roweru można szybciej poprawić kondycję. Rowery spinningowe są cenowo podobne do reszty rodzajów, ale ich trening jest bardziej intensywny. Jest to hit ostatnich lat, co ma wpływ na zwiększenie ilości nowych modeli.