• Kategorie
  • Szukaj
  • Cymbergaj

Cymbergaj

Cymbergaj to gra z ponad stuletnią tradycją w Polsce. W każdej ze swych odmian był podwórkowo-szkolną grą, popularną szczególnie wśród dzieci i młodzieży w latach sześćdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. Podobną grą do cymbergaja szóstkowego jest czeska gra šprtec, znana dziś także pod nazwą hokej stołowy (ang. Billiard-Hockey) oraz węgierska gombfoci. Obydwie te gry zrodziły się w tym samym czasie co cymbergaj i zdobyły popularność w wielu krajach.

Na czym polega cymbergaj?

Cymbergaj równany z Air Hockey posiada o wiele prostsze zasady więc rywalizacja jest o wiele atrakcyjniejsza. Po przeciwległych stronach stołu stają przeciw sobie zawodnicy z „rakietami” w dłoniach. Podobnie jak w tenisie i ping-pongu, cymbergajowa rakieta służy za sprzęt do odbijania. Zamiast piłeczki, przedmiotem kierowanym do bramki przeciwnika jest płaski krążek. Dla celowego zmylenia uderzany jest po ściankach stołu. Grę wygrywa zawodnik, który pierwszy uzyska określoną liczbę bramek (np. 7 lub 9), ewentualnie gracz, który będzie miał więcej zdobytych bramek. Rywalizując w air-hokeju, ćwiczymy szybkość reakcji i koncentrację.

Stoły do cymbergaja

Nasze oferowane stoły (Air Hockey) są idealne do użytku świetlicowego w szkołach lub  klubach. Stoły do cymbergaja są kierowane do bardziej wymagających użytkowników indywidualnych. Wygląd stołów, ich funkcjonalność i rozmiarysą najbardziej zbliżone do urządzeń profesjonalnych. Pole gry wykonane jest ze stali nierdzewnej - dużo bardziej trwałe i odporne na zniszczenia. Stoły wykonane są z wysokiej jakości płyty MDF, która jest odporna na ścieranie, co przekłada się na długi czas jego użytkowania. Pole do gry wyposażone jest w specjalne otwory powietrzne, które ułatwiają poruszanie się krążka i nadają grze dynamiki.