×
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Sporty walki

Sporty walki - czyli sport dla twardzieli!

Jeżeli trenujesz sporty walki to ta kategoria jest przygotowana specjalnie dla ciebie. Pamiętaj, że sporty walki to jeden z bardziej niebezpiecznych kategorii sportowych. Przede wszystkim pomyśl o odpowiedniej ochronie i bezpieczeństwie. W ofercie posiadamy ochraniacze bokserskie, kaski bokserskie czy szczęki bokserskie.

Jeżeli jesteś trenerem sportów walki, zadbaj o odpowiednie wyposażenie swojej sali treningowej. W naszym sklepie sportowym znajdziesz wszystkie niezbędne sprzęty i akcesoria potrzebne do efektywnego treningu. Posiadamy rękawice bokserskie, rękawice treningowe mma oraz tarcze i worki treningowe, które są niezbędnym elementem wyposażenia.

Posiadamy również elementy wyposażenia potrzebne do treningów walk wschodnich takich jak karate czy judo. U nas kupisz odpowiednie kimono czy pas do kimona.

Dobór odpowiedniego sprzętu do sportów walki?

Jeżeli masz problem z odpowiednim doborem sprzętu potrzebnego do trenowania sportów walki, zadzwoń lub napisz a nasz wykwalifikowany personel udzieli ci wszystkich niezbędnych wskazówek.

Pamiętaj, że wiele produktów posiada ważne parametry techniczne. Weźmy za przykład rękawice bokserskie, których waga podawana jest w uncjach (OZ). 1 OZ to 24,8 grama, czyli rękawice bokserskie 10 OZ ważą 284 gramy a 12 OZ to 340,8 gramów. Najczęściej wybieraną wagą rękawic jest 10 OZ i 12 OZ, ponieważ są one odpowiednie na przeciętną męską dłoń.

Dla młodszych pięściarzy oraz tych z niższych kategorii wagowych proponujemy wagę 8 OZ, natomiast dla profesjonalistów oraz pięściarzy wagi ciężkiej odpowiednie będą rękawice 14 OZ. 

Podsumowując polecamy używać 10 OZ, gdyż są one dobre na większość dłoni nawet po założeniu na bandaże i nie stanowią obciążenia dla rąk, tak jak cięższe rękawice przy których po dłuższym treningu już ciężko trzymać gardę z powodu uczucia ciężkości (omdlenia) rąk.