• Kategorie
  • Szukaj
  • Stepy i steppery

Steppery

Stepper to sprzęt przeznaczony do ćwiczeń dolnej części ciała w tym ud, pośladków, bioder za pomocą steppera skrętnego czy ramion do którego służy stepper z linkami. Najlepiej jest wybrać stepper, który najwięcej odpowiada naszym wymaganiom i ćwiczeniom przez nas wykonywanych. Steppery należą do grupy niewielkiego i również nie drogiego sprzętu z którym każdy będzie miał dużo zabawy a przy tym spali kilka zbędnych kilogramów.  

Czy warto kupić stepper?

Stepper posiada dwa pedały, dzięki którym osoba używając tego sprzętu porusza się albo w górę albo w dół, więc urządzenie to dokładnie symuluje ruchy chodzenia lub biegania np. po schodach. Stepper oprócz tego wytwarza jeszcze obciążenie za pomocą tłoku hydraulicznego z którym można w wyjątkowy sposób ćwiczyć mięśnie dolnej partii ciała. Dlatego ten sprzęt kochają nie tylko panie, które marzą o ładnych zgrabnych nogach. Stepper jestidealnym sprzętem na spalanie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Na stepperze może ćwiczyć każdy bez różnicy wieku, dlatego że nie obciąża stawów w takiej mierze jak podczas siłowego treningu lub np. biegania po schodach.

Jaki stepper wybrać?

W nasze ofercie można znaleźć steppery proste, skrętne i steppery z linkami, które są używane do ćwiczenia górnej części ciała. Stepper prosty służy do symulowania wyżej napisanego chodzenia po schodach. Ćwiczenie na stepperze skrętnym znów przypomina ruch przy jeździe na łyżwach, przy którym uruchamiają się kolejne mięśnie. Stepper linkowy jest dobry do wzmocnienia górnej części ciała, w tym np. mięśnie ramion albo pleców. Stepper musi być wybierany również pod kątem czasu, który będzie mu poświęcony. Jeżeli ćwiczenia będą trwały około pół godziny idealny będzie mini stepper. Jeżeli jednak będzie trening trwał dużej  warto jest pomyśleć o steperze z kolumną zapewniającą stabilność całego sprzętu. Ważne jest również to gdzie stepper będzie używany, dlatego mini stepper jest idealny, zmieści się prawie wszędzie.

Stepy

Step jest to sprzęt do ćwiczeń z którym można się spotykać w klubach fitness jak i w siłowniach. Step to podłużny stopień w formie funkcjonalnej i bezpiecznej platformy przeznaczony do ulepszenia kondycji. Konstrukcja stopnia jest bardzo wytrzymała i pozwoli na rytmiczne wchodzenie i schodzenie. Ćwiczenia na stepie jest najlepiej wykonywać przy muzyce. Ta forma sportu potrafi idealne wymodelować mięśnie nóg, pośladków i pomaga pozbawić się zbędnych kilogramów.

Czym charakteryzuje się dobry step fitness?

Step jest to bezpieczny przyrząd do ćwiczeń, który działa na podstawie podnoszenia i obniżenia za pomocą płyt służących do regulacji wysokości stepu. Ćwiczenia na stepie są podobne do ćwiczenia aerobiku, który jest tak samo popularny u kobiet jak i u mężczyzn. Stopnie stepów są wykonane z lekkich sztucznych materiałów, więc przy zakupie obowiązkowo należy sprawdzić czy sprzęt został wyprodukowany z naprawdę wytrzymałego materiału. Step posiada powierzchnię, która nie ślizga się, co zapewnia że nie dojdzie do przesunięcia.

Co to jest regulowany step do ćwiczeń?

W naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje stepów. Pierwszą grupą są stepy przeznaczone do ćwiczeń fitness i aerobiku. Ten sprzęt pozwoli skutecznie uzyskać szczupłą sylwetkę i do tego wykształtować np. uda, biodra, pośladki. Potrafi poprawić kondycję ruchową. Ten typ oprócz stabilnego zabezpieczenia podestu posiada i gumowe stopki, które zapobiegają przesuwaniu się stepu. Drugą grupą są stepy do ćwiczeń. Chodzi o wielofunkcyjne urządzenia umożliwiające kompleksowy trening całego ciała. Wzmacniają i modelują wszystkie partie ciała. Przy odpowiedniej intensywności treningu, sprzęt daje możliwość pracy nad wydolnością organizmu.