• Kategorie
  • Parametry
  • SIŁOWNIA I FITNESS

Siłownia i fitness

Trening siłowy i trening fitness to jeden z najczęściej wybieranych sposobów aby cieszyć się dobrym samopoczuciem oraz doskonałą kondycją. Trzeba jednak pamiętać, że motywacja do ćwiczenia oraz samozaparcie to nie wszystko. Plan treningowy ułożony samodzielnie lub przez indywidualnego instruktora wymaga jednak specjalnych urządzeń do ćwiczenia.

Dobranie odpowiedniego fitness sprzętu do ćwiczeń pozwala szybko zobaczyć pierwsze efekty. Możemy w bezpieczny i wygodny sposób realizować wszystkie pozycje z naszego planu treningowego co w znacznym stopniu przyśpieszy przyrost masy mięśniowej czy spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej.

Ćwiczenia na siłowni to nie tylko zabawa!

Najważniejszym elementem podczas układania planu treningowego to odpowiedni dobór sprzętu do ćwiczeń. Wybór ten zależy nie tylko od naszych upodobań i ulubionych ćwiczeń ale także od indywidualnych celów treningowych oraz docelowych efektów. Pamiętajmy, że sprzęt do ćwiczeń dobrej jakości na pewno ułatwi osiągnięcie postawionych sobie celów treningowych oraz zapewni odpowiedni komfort ćwiczenia Przy wyborze dobrej klasy fitness sprzętu, będziemy mogli również w pełni wykorzystać nasz potencjał oraz czerpać wiele przyjemności z wykonywanych ćwiczeń.

Jak dobrać odpowiedni sprzęt treningowy?

Przy dobieraniu sprzętu treningowego będzie na pewno ważny zakres wykonywanych ćwiczeń, rodzaj treningu oraz postawione sobie cele treningowe. Trening siłowy (kulturystyczny) znacząco różni się od treningu fitness oraz wszelkiego rodzaju treningów crossfitowych. Jeżeli dopiero co zaczynamy przygodę z treningiem, pierwszym postawionym sobie pytaniem powinno być: Co chcemy osiągnąć? ponieważ od tego zależy nasz plan treningowy. Jeżeli nie mamy żadnego pojęcia na temat ustawiania i doboru ćwiczeń, najlepszym sposobem będzie zasięgnięcie rady trenera lub doświadczonych kolegów czy koleżanek, które od dłuższego czasu uprawiają sporty siłowe lub fitness. Wiedzę na temat treningów możemy również znaleźć w różnego rodzaju podręcznikach, książkach, czasopismach czy nawet stronach internetowych poświęconych ćwiczeniom siłowym oraz treningom fitness czy crossfit.

Jeżeli masz już dopasowany indywidualny plan ćwiczeń ale nie wiesz jaki sprzęt treningowy będziesz potrzebował, skontaktuj się z naszym sklepem fitness i zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu, a my na pewno nie rozczarujemy Cię a nasza wiedza i zdobyte doświadczenie pomogą dobrać odpowiedni sprzęt do ćwiczeń oraz niezbędne akcesoria, które będziesz potrzebował żeby zrealizować swoje marzenia.