• Kategorie
  • Parametry
  • SIŁOWNIA I FITNESS

Trening siłowy i trening fitness?

Trening siłowy i trening fitness to jedne z najczęściej wybieranych sposobów aby cieszyć się dobrym samopoczuciem oraz doskonałą kondycją. Trzeba jednak pamiętać, że motywacja do ćwiczeń oraz samozaparcie to nie wszystko. Plan treningowy ułożony samodzielnie lub przez indywidualnego instruktora wymaga jednak specjalnych urządzeń do ćwiczeń.

Dobranie odpowiedniego sprzętu do naszych ćwiczeń pozwala szybko zobaczyć pierwsze efekty naszych treningów. Możemy w bezpieczny i wygodny sposób realizować wszystkie pozycje z naszego planu treningowego co w znacznym stopniu przyśpieszy przyrost masy mięśniowej czy spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej.

Zobacz co znajduje się w ofercie naszego sklepu!

Najważniejszym elementem podczas układania planu treningowego to odpowiedni dobór przyrządów do ćwiczeń. Wybór ten zależy nie tylko od naszych upodobań i ulubionych ćwiczeń ale także od indywidualnych celów treningowych oraz docelowych efektów. Pamiętajmy, że sprzęt do ćwiczeń dobrej jakości na pewno ułatwi osiągnięcie postawionych sobie celów treningowych oraz zapewni odpowiedni komfort ćwiczeń. Przy wyborze dobrej klasy sprzętu treningowego, będziemy mogli również w pełni wykorzystać nasz potencjał oraz czerpać wiele przyjemności z wykonywanych ćwiczeń.

Jak dobrać odpowiedni sprzęt treningowy?

Najważniejszym elementem podczas wyborusprzętu treningowego będzie na pewno zakres wykonywanych ćwiczeń, rodzaj treningu oraz postawione sobiecele treningowe. Trening siłowy (kulturystyczny) znacząco różni się od treningu fitness oraz wszelkiego rodzaju treningów crossfitowych. Jeżeli dopiero co zaczynamy przygodę z treningiem, pierwszym postawionym sobie pytaniem powinno być: Co chcemy osiągnąć? ponieważ od tego zależy naszplan treningowy. Jeżeli nie mamy żadnego pojęcia na temat ustawiania i doboru ćwiczeń, najlepszym sposobem będzie zasięgnięcie rady trenera lub doświadczonych kolegów czy koleżanek, które od dłuższego czasu uprawiają sporty siłowe lub fitness. Wiedzę na temat treningów możemy również znaleźć w różnego rodzaju podręcznikach, książkach, czasopismach czy nawet stronach internetowych poświęconych ćwiczeniom siłowym oraz treningom fitness czy crossfit.

Jeżeli masz już dopasowany indywidualny plan ćwiczeń ale nie wiesz jaki sprzęt treningowy będziesz potrzebował, skontaktuj się z naszym sklepem fitness i zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu, a my na pewno nie rozczarujemy Cię a nasza wiedza i zdobyte doświadczenie pomogą dobrać odpowiedni sprzęt do ćwiczeń oraz niezbędne akcesoria, które będziesz potrzebował żeby zrealizować swoje marzenia.