• Kategorie
  • Parametry
  • Skakanki

SKAKANKA SPEED ROPE CROSSFIT /THORN+FIT
SKAKANKA SPEED ROPE CROSSFIT /THORN+FIT
Produkt niedostępny

Skakanki

Ćwiczenia na skakance zna każdy. Skakanka stała się dla wielu ważnym elementem swojego dzieciństwa, była używana przy domowych lub podwórkowych grach albo przy innych fizycznych aktywnościach. Z postępem czasu bardzo dużo ludzi już o tym urządzeniu zapomniało. A przy tym skakanka jest bardzo przydatnym sprzętem do ćwiczeń, który urozmaica nie tylko trening siłowy, ale przede wszystkim poprawia zdolności fizyczne.

Zalety skakanek?

Nie każdy wie, że proste ćwiczenia na skakance są cenione np. przez zawodowych sportowców miedzy którymi można znaleźć biegaczy, piłkarzy piłki ręcznej i nożnej, bokserów lub sportowców sztuk walk. Dla niektórych może być trenowanie na skakance standardową aktywnością, ale dla drugich może być to świetny sposób na wypoczynek lub rekonwalescencję po różnych rodzajach kontuzji, kiedy trzeba jest wzmocnić różnie mięśnie ciała, co powinno się zrobić jeszcze przed wykonywaniem trudniejszych i intensywniejszych ćwiczeń. 

Jaki model skakanki wybrać?

Skakanka fitness to funkcjonalny przyrząd do ćwiczeń, przeznaczony do poprawy ogólnej kondycji fizycznej. Dobra skakanka fitness posiada solidne, aluminiowe uchwyty najlepiej jeszcze ze specjalną warstwą o antypoślizgowych właściwościach. Ten przyrząd fitness jest narzędziem treningowym, cenionym przez miłośników sportów wyczynowych, siłowych i wielu innych aktywności. Skakanka regulowana służy do wykonywania różnorodnych ćwiczeń fitness. Treningi wykorzystujące ćwiczenia ze skakankami wzmacniają mięśnie nóg, rozwijają i wzmacniają funkcjonowanie narządów wewnętrznych, usprawniają pracę układu oddechowego, układu krążenia i układu termoregulacji.