• Kategorie
  • Szukaj
  • Odzież do biegania

Odzież do biegania

Bieganie jest bardzo korzystne i ma wiele zalet. Na początku każdy na pewno się zastanawia jakie buty sobie wybrać, tak żeby się nam dobrze i wygodnie biegało. Dobre obuwie to nie wszystko co trzeba do biegania. Ważne są również dodatki do ubrania które poprawią komfort przy bieganiu.

Komfort najważniejszy?

Wybrać sobie odpowiednie ubranie nie jest  wcale prostą rzeczą którą można załatwić w ciągu pięciu minut. Trzeba skupić się na takich rzeczach jak komfort użytkownika, jakość materiałów i trwałość ale szczególnie rozmiar, który musi być dopasowany na 100%. Odzież powinna być odporna na różne warunki atmosferyczne np. przy jesiennej czy zimowej pogodzie. W porze jesiennej możemy spodziewać się deszczowych dni więc dobra kurtka odporna na przemoknięcie jest konieczna. W zimie  ważne jest mieć odzież ciepłochronną.

Z góry na dół

Złożenie swojego kompletu odzieży do biegania powinno się zacząć od górnej części ciała, która jest podczas biegania intensywnie narażona na pocenie. Żeby czuć się komfortowo cały czas i w  każdych warunkach atmosferycznych,  potrzeba wybrać dobrą koszulkę. Na wybór są z krótkim i długim rękawem.  Najważniejsze  jest, żeby była zrobiona z materiałów, które oddychają i odprowadzają wilgoć ze swojej powierzchni.  W chłodniejszych dniach będzie dobrze ubrać się w ciepłochronną bluzę posiadającą regulowane rękawy, zapewniające odpowiednią izolację cieplną. Na wybór są bluzy z suwakiem, kapturem i nawet mankietą, która posiada otwór na kciuk, dzięki czemu rękaw może pełnić funkcję rękawic.