• Kategorie
  • Szukaj
  • Rollery, wałki i kółka do ćwiczeń

Rollery, wałki, kółka do ćwiczeń

Proste rozwiązanie jest czasami tym najskuteczniejszym. W dzisiejszych czasach gdzie na rynku jest mnóstwo skomplikowanego sprzętu do treningu, znaleźć prosty sprzęt jest czymś wyjątkowym i może komuś wydawać się że nawet czymś przestarzałym. Prawda jest taka, że proste urządzenia są najbardziej efektywne, tanie ale i czasami wytrzymalsze od tych skomplikowanych. Wałki są lekkie i zmieszczą się prawie wszędzie.

Jaki roller wybrać?

Na rynku dostępne są różne rodzaje rollerów. Pierwsze co jest ważne przy wyborze wałka to twardość. W naszej ofercie są rollery miękkie, które są idealne dla ludzi którzy dopiero zaczynają trenować lub osobom cierpiącym na napięcie i ból mięśni. Średnie są przeznaczone osobom uprawiających sport. Twarde rollery są idealne dla ludzi, którzy mają problemy z wagą. Kolejnym podziałem jest kształt wałka. W naszej ofercie są podłużne oraz gładkie wałki. Służą do rolowania najczęściej dolnych kończyn. Ważny jest również rozmiar, który miałby być adekwatny do rozmiaru mięśnia który masujemy.

Rollery dla zdrowia

Rollery są dobrym pomocnikiem przy rehabilitacji, więc powinni ich używać ludzie, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie podczas treningu zdrowotnego. Wałki z karbonową powierzchnią mają specjalnie wypustki zapewniające wykonanie przyjemnego masażu. To oznacza, że rollery są idealnym sprzętem do odprężenia i relaksu po długim meczącym dniu np. w pracy. Jest to urządzenie które bez problemów może w domu zastąpić profesjonalnego masażystę. Urządzenie jest na dodatek lekkie i niewielkie, więc jest możliwość zabrać go prawie gdziekolwiek i używać do masażu, wszędzie gdzie tylko chcemy.