• Kategorie
  • Szukaj
  • Ściskacze do rąk

Ściskacze

Ściskacz do rąk jest bardzo popularnym narzędziem do ćwiczeń. Jest to sprzęt przeznaczony do ćwiczeń dłoni, które przy siłowych ćwiczeniach nie są prawie męczące. Przy tym ćwiczeniu można poprawić stan mięśni dłoni i palców. Ściskacze wykorzystują szczególnie sportowcy używający dłoni do piłki ręcznej, siatkówki czy koszykówki. Nie tylko dla nich są ściskacze idealnym sprzętem do ćwiczeń.

Dlaczego ściskać?

Ściskacz to przyrząd do ćwiczeń, który jest często lekceważony. Tymczasem dobry ściskacz potrafi nie tylko wzmocnić mięśnie, na których nie bardzo się skupiamy, ale może również poprawić siłę przy różnych ćwiczeniach siłowych. Za pomocą ściskacza można zapobiec różnym rodzajom wypadków czy kontuzji. Duża cechą ściskacza jest jego rozmiar i waga. Można z niego korzystać kiedykolwiek i gdziekolwiek np. w autobusie, pociągu, przy spacerku albo w domu przy oglądaniu ulubionego filmu.

Jaki ściskać wybrać?

Ściskacz dłoni to przyrząd do ćwiczeń, który ma na celu wzmocnić mięśnie rąk, bardzo często jest wykorzystywany w rehabilitacji palców i dłoni oraz w leczeniu różnorodnych schorzeń stawów i mięśni, poprzez cykliczne, mechaniczne powtarzanie różnych ruchów. Istotnie wzmacnia mięśnie nadgarstków, dłoni oraz przedramion. Pierwszą ważną kategorią są ściskacze sprężynowe. Te ręczne ściskacze należą do grupy ergonomicznie ukształtowanych urządzeń treningów. Są lekkie i łatwe w obsłudze. Mogą być używane zarówno w domu, jak i na siłowni. Dzięki kompaktowemu rozmiarowi zmieszczą się w każdej torbie lub plecaku. Drugą dużą kategorią są ściskacze do rąk z regulacją. Ściskacz idealnie wzmacnia trenowane miejsca, tak więc powrót do pełni sił np. po kontuzji dłoni następuje znacznie szybciej.