• Kategorie
  • Parametry
  • Gryfy, hantle, obciążenia, zaciski

Gryfy, hantle i sztangi do ćwiczeń

Są jedną z najważniejszych kategorii co do ilości produktów do profesjonalnej albo domowej siłowni. Gryf to wytrzymały metalowy pręt do przymocowania ciężarów, który można użyć również do podnoszenia różnych zestawów. Hantle są idealne do wszystkich rodzajów ćwiczeń, które są wykonywane ze sztangą. Umożliwiają również ćwiczenie przy użyciu jednego ramiona. Sztangi są idealne do treningu indywidualnego lub grupowego. Są optymalnym rozwiązaniem do ćwiczeń body pump.

Który gryf jest najlepszy?

Gryfy można podzielić według konstrukcji na proste, łamane, kratownice albo krótkie. Najbardziej używany jest gryf prosty, który znalazł zastosowanie przy ćwiczeniach klatki piersiowej np. martwego ciągu, zarzutu oraz bardzo popularnego podrzutu. Łamane które jeszcze dzielimy na lekko i mocno łamane stosuje się przy ćwiczeniach bicepsów oraz tricepsów. Krótkie gryfy są stworzone dla potrzeb hantli bądź się o nich mówi jako o sztangach. Umożliwiają wszechstronny trening dlatego, że angażują wszystkie grupy mięśni.

Hantle czy gryfy łamane?

Kolejny dylemat, przed którym staje początkujący, dotyczy wyboru. Z hantli jest przy tym samym użyciu większy użytek niż z gryfów łamanych, dlatego że umożliwiają bardziej wszechstronny trening. Z hantlami można również wykonywać te same ćwiczenia, co ze sztangą, co niestety w drugą stronę nie działa. W tym wypadku jest możliwość kupić hantle i gryf. Ich używanie będzie naprzemienne do rozmaitych ćwiczeń.